blog badania
RSS
czwartek, 19 lipca 2007
Zapraszamy i dziękujemy
Dziękujemy za zainteresowanie internetowym badaniem blogosfery. Wszystkim, którzy wypełnili ankietę serdecznie dziękujemy za odpowiedzi. Zebrane dane pozwolą poznać obraz polskiej blogosfery. Nie chcemy trzymać tej wiedzy dla siebie - pierwsze wyniki ankiety pojawią się wkrótce po jej zakończeniu na stronie badanieblogosfery.blox.pl. Dokładny raport, podsumowujący wyniki, zostanie opracowany w ciągu kilku miesięcy i również dostępny dla wszystkich zainteresowanych na blogu badania.

Jeśli jeszcze nie wypełniłeś ankiety, zapraszamy do jej wypełnienia. Informujemy, że w poniedziałek (23 lipca) ankieta zostanie zamknięta i odpowiedzi zebrane po tym dniu nie będą już uwzględniane.

Prosimy o uważne czytanie pytań i poleceń i przemyślane odpowiedzi.

Rozpocznij ankietę

poniedziałek, 09 lipca 2007
Zapraszamy do badania!
Witamy w internetowym badaniu blogosfery, jednym z pierwszych polskich projektów badawczych dotyczących tej tematyki.

Celem naszej ankiety jest poznanie oblicza polskojęzycznej blogosfery – opinii autorów i czytelników blogów, ich zwyczajów i motywacji. Twoja wypowiedź pozwoli nam lepiej zrozumieć czym naprawdę są blogi i jaką rolę pełnią w życiu ich autorów i czytelników.

Nie chcemy trzymać tej wiedzy dla siebie – pierwsze wyniki ankiety pojawią się wkrótce po jej zakończeniu na tej stronie. Dokładny raport, podsumowujący wszystkie wyniki, zostanie opracowany w ciągu kilku miesięcy.

Ankieta jest niedługa, wypełnienie całości zajmuje zazwyczaj około 15 minut. Badanie jest organizowane przez serwis blogowy Blox.pl we współpracy z firmą badawczą Gemius S.A.

Prosimy o uważne czytanie pytań i poleceń i przemyślane odpowiedzi.

Rozpocznij ankietę

badanie ruszyło
Wysłaliśmy zaproszenia do ankiety autorom blogów na serwisie Blox. Serdecznie dziękujemy za odpowiedzi! Jak na razie opinie są pozytywne, chociaż my znaleźliśmy parę drobnych niedociągnięć w kwestionariuszu - niestety już za późno na ich poprawienie. Idzie dobrze i jesteśmy strasznie ciekawi wyników :)
poniedziałek, 18 czerwca 2007
słowo o założeniach
Badanie, które teraz przygotowujemy ma charakter pilotażu. Nie obejmiemy nim całej blogosfery, więc nie będziemy uprawnieni do uogólnienia wyników na całą populację twórców, komentatorów i czytelników blogów. Będziemy mogli natomiast zbadać prawidłowości i zależności. Korzystamy też z podobnych badań robionych w innych krajach. Jeśli wyjdą ciekawe wyniki to spróbujemy powtórzyć badanie (może jesienią?) - tym razem na bardziej reprezentatywnej i losowej próbie "uczestników blogosfery".
Timinig i założenia

Prawdopodobnie do końca tego tygodnia zostanie przygotowany kwestionariusz badania. W tygodniu pomiedzy 25-30 czerwca chcemy ruszyć z badaniem. Potrwa ono około 2 tygodni. Badanie będzie realizowała firma Gemius. Badanie obejmie użytkowników serwisów blogowych: autorów, komentujących, czytelników.

Wyniki badania zostaną opublikowane na tym blogu. Wstępne wyniki powinny być dostępne w ciągu miesiąca.

13:20, domino00
Link Komentarze (3) »
Badanie blogosfery - skąd pomysł i o co chodzi?

Pomysł przebadania polskiej blogosfery narodził się w mojej głowie po przeczytaniu artykułu zamieszczonego tutaj, gdzie poza wieloma licznymi wątkami "wartość" blogów sprowadzono do ich ilości. Wokół tego tematu (ilość versus jakość) rozpoczęła się dyskusja na blogach i w komentarzach.

Tutaj jest pierwszy wpis o pomyśle badania blogosfery.

Następnie zainteresowałem kilka osób i firm (Gemius, Blox, przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego i nie tylko) przeprowadzeniem badania, odbyła się także krótka debata na temat założeń samego badania (pod wpisem tutaj).

W związku ze zwiększaniem się ilości materiałów dotyczących badania zamieściłem u siebie zakładkę pod hasłem "Badanie blogerów" gdzie można przeczytać wcześniejsze wpisy.

Po około 5 tygodniach założyliśmy tego bloga, aby tutaj publikować informacje o badaniu.

13:15, domino00
Link Komentarze (2) »
1 , 2
 

Add to Technorati Favorites